İnsan Irkının Hırsızlarla İmtihanı !

En başta belirteyim ki sitede yayınladığım konuları başlık, içerik, fotoğraf vs. tamamen veya kısmen çalanlara, markamı işyerinde, faturada, sosyal mecralarda kısacası her ne şekilde olursa olsun kullananlara, Türkiye Cumhuriyeti yasaları dahilinde dava açacağım. Geriye dönük olarak tazminat talebinde bulunacağım. Ta siteyi kurduğum zamanlar bunu uyarı olarak yukarıdaki linklerden birine sabitlemiştim. Gel gelelim hırsıza kilit dayanmıyor !

Şimdi merak ediyorsunuzdur, neden böyle bir yayın geldi diye. Biliyorsunuz ki yazı hazırlamakta imtina ettiğimden uzun zaman aralıklarında yayın yapabiliyor(d)um. En güzeli olsun diye günlerce aklımda, saatlerce bilgisayar başlarında bin bir emekle yazı hazırlıyordum. Aynı şekilde sırf mesleğe ilgi duyanlara ayırdığım vakit de cabası.

Biliyorum ki buraya yazılan her yazı, her yayın Saatçilik sektöründe bir köşe taşını tutuyor, tutacak da. Yıllar sonra bile, bilginin tamamen özgür kaldığı zamanlar bile insanlar bu siteye girip her köşesinde bilgi parçası bulabilecekler.

Ancak gel gelelim ki İnsan olmak ile “İnsan” olmak arasında fark var. Onca emek verilerek, vakit harcanarak, sağlıktan feragat edilerek yapılan işleri ve yazılan hazırlanan yazıları kopyalamak hırsızların birkaç dakikasını alıyor. Ne acı değil mi?

Hırsızlık sadece yazı çalmakla da olmuyor, lüzumsuz yere sorulan sorular, atılan mailler, mesajlar, hayal kurup dayanak arayanlar, mesleği hobi görüp 10 yıllık işi 10 dkda kapmak isteyenler, bir sorunu bütün iletişim kanallarından habere gönderip insanı kilit edenler, zaman hırsızları, ego tatmincileri vs vs vs. Bunlar hep iyi niyet katili olan insanlar.

Bu hırsızları, amaç çıkar uğruna vaktimi emeğimi heba eden arsız hayasızları gördükten sonra artık yazıları çok daha kısa tutmak ve fotoğrafları da eskisinden daha az sayıda yayınlamak kararı aldım.

Tamir bakım süreçlerinin de her aşamasını yayınlamayacak, tüyo vermeyeceğim. Maalesef ki iyi niyetleri kendine kullanmakta mahir tonla insan var ! Tüccar olanı da olmayanı da… Farketmiyor. Esnaf demiyorum tüccar diyorum çünkü esnaf değilsiniz, usta hiç değilsiniz.

Ek olarak her müşteriden her saati almayacağımı, verilen emeğe değer verecek müşterilerle çalışacağımı da beyan ederim.

Selamlar.

 

Check Also

bwc swiss saat tamiri

BWC Swiss Otomatik Kol Saati Tamir ve Bakımı

Merhabalar, Bu yazımızda BWC Swiss otomatik bir kol saatinin bakım, tamir, temizlik, polisaj servis işlemlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir